To je približno sumi iz prethodne godine kada je priliv od doznaka iznosio 5,02 milijarde evra.
Na osnovu podataka o geografskoj strukturi može se zaključiti da je ona ostala ista, pošto je najviše novca stiglo iz Nemačke - 27 odsto, Švajcarske - 13 odsto, Austrije - 10 odsto, zatim Francuske - šest odsto i Hrvatske - pet odsto, kažu za Tanjug u NBS.
Kada je reč o valutnoj strukturi, prošle godine je ogromna većina novca odnosno 83,1 odsto priliva od doznaka bilo u evrima, 7,7 odsto u američkim dolarima, 3,9 odsto u švajcarskim francima, a 5,3 odsto u ostalim valutama.
Iz Narodne banke su naveli da centralna banka koristi metodologiju platnog bilansa Međunarodnog monetarnog fonda, prema kojoj su doznake obuhvaćene kroz stavku koja se naziva lični transferi i koja obuhvata doznake radnika, penzije i druga socijalna primanja, kao i pomoći i poklone iz inostranstva upućene fizičkim licima rezidentima Srbije.
Komentari 9
Funny
Max
B
I ovaj novac je uredno oporezovan gde je i zaradjen, u Nemackoj.
@Pera Minhen, nemoj da prestanete rasplakace mi se pola komsiluka.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar