Tajkun iz Emirata sarađuje sa Kušnerom na planovima za gradnju na mestu Generalštaba

Tajkun u oblasti nekretnina iz Emirata koji stoji iza kule Budž Kalifa u Dubaiju pokrenuo je prodaju svog udela u projektu u Belorusiji i sarađuje sa Džaredom Kušnerom oko moguće investicije u Srbiji.
Tajkun iz Emirata sarađuje sa Kušnerom na planovima za gradnju na mestu Generalštaba
Foto: 021.rs
Mohamed Alabar, postigao je preliminarni dogovor o prodaji svog udela u projektu vrednom više milijradi dolara u Minsku, glavnom gradu Belorusije, preko svoje investicione firme Simfoni Global Holdings, rekli su ljudi upoznati sa tim predmetom.
 
Njegov odlazak iz Belorusije događa se u vreme kad sklapa novu saradnju sa Džaredom Kušnerom, zetom bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa, oko obnove bivše zgrade Generalštaba u Beogradu i njeno pretvaranje u stambeni kompleks, piše Rojters.
Nije ranije objavljeno da njih dvojica sarađuju.
 
Kada ga je kontaktirao Rojters, Alabar je, kada je reč o Srbiji, rekao da "gleda pozitivno na saradnju sa Kušnerom i da je vrlo uzbuđen oko razvoja luksuznijih projekata na tržištu".
 
Nije rekao u čemu se sastoji njihovo partnerstvo.
Kušner je rekao prošlog meseca da je u razgovorima oko investicija u Beogradu i obnovi bivše zgrade Generalštaba, oštećene u bombardovanju NATO 1999. godine, ali je naveo da je sve još u fazi pregovora i da može i da se ne realizuje.
 
Osoba upoznata sa Kušnerovim planovima u Srbiji rekla je da je za sada Alabar uključen u taj projekat kao savetnik i da je suviše rano da se kaže da li će on takođe investirati u njega.
 
Vest o Kušnerovim planovima da investira u Srbiji pojavila se sredinom marta kada je opozicioni poslanik Aleksandar Jovanović objavio dokumente koji pokazuju da su srpske vlasti pripremile teren za partnerstvo sa tim američkim biznismenom. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić potvrdio je da se razgovara o partnerstvu.
 
Upitan prošlog meseca da li je beogradski projekat olakšan vezama koje je uspostavio dok je bio savetnik Trampa u Beloj kući, Kušner je odgovorio da mu "niko ne daje specijalne dogovore".
 
Rojters nije mogao da utvrdi ko je ponudio da kupi Alabarov udeo u projektu u Minsku, poznatom kao Sever na vodi (North Waterfront), niti uslove preliminarnog dogovora.
 
Iako Minsk nije u ratu sa Ukrajinom beloruski predsednik Aleksandar Lukašenko je dozvolio ruskoj vojsci da koristi belorusku teritoriju da pokrene napade na Ukrajinu. SAD su usvojile niz sankcija protiv Belorusije zbog pomaganja Rusiji u njenom ratu protiv Ukrajine, uključujući zabranu američkim državljanima da posluju sa Lukašenkom i nekim članovima njegovog okruženja.
 
Lukašenko je lično uključen u projekat Sever na vodi, pokrenuo ga je u maju 2021. godine ukazom u kome se poziva na razvoj velikog stambenog kompleksa duž rezervoara vode u severnom delu Minska, i dao vodeću ulogu jednoj od Alabarovih kompanija. 
 
Lukašenkov portparol rekao je da je za predsednika "vest" informacija o Alabarovom preliminarnom sporazumu o prodaji.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Kalimero12

    10.04.2024 16:23
    Sve laži
    Tu istu zgradu su pojedinci iz dos ili iz vremena tadiča hteli da prodaju NATO generalima za 20 miliona dolara
  • Imre

    09.04.2024 10:10
    Od ova dva investitora cija je obaveza da tutne u dzep prilog za saradnju.Ovde bi i Velja rekao nema tu kraduckanja.
  • Roki

    09.04.2024 09:24
    Strasno
    Sta kazu ljubitelji Sekte na ovu vest, jel i ovo taj veliki patriotizam i “predaja nije opcija”, zar se ne osecate imalo bedno kad svaki dan sebe morate da lazete, kad cete shvatiti da smo svi, ali svi redom debelo prevareni??!?!?!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija