Postignut dogovor: Početna otkupna cena malina 250 dinara

Udruženja proizvođača malina i otkupljivači, vlasnici hladnjača, postigli su danas dogovor na sastanku sa ministrom poljoprivrede Srbije Aleksandrom Marinovićem.
Postignut dogovor: Početna otkupna cena malina 250 dinara
Foto: Pixabay
Prema tom dogovoru, početna otkupna cena tog voća biće 250 dinara po kilogramu, saopštilo je to Ministarstvo.
 
Dogovoreno je i da se, kako se navodi, dobit između proizvođača i hladnjačara deli u odnosu 60:40 odsto od prosečne izvozne cene.
Država će, kako je navedeno, otkup malina pratiti dvosmerno i ukoliko bude bilo neophodno, a u cilju da nijedna strana ne bude oštećena, intervenisati u skladu sa zakonskim poropisima, a biće potpisan i sporazum.
 
Martinović je istakao da "samo ujedinjenjem, odnosno sinergijom poljoprivrednika i državnih organa može da se odgovori na izazove veoma zahtevnog svetskog i evropskog tržišta malina".
On je istakao "da bi bilo celishodno da se napravi sistem u kome će i mali i veliki proizvođači sihronizovano funkcionisati".
 
Na sastanku su bili državna sekretarka u Ministarstvu poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Livija Pavićević, državni sekretar u Ministarstvu finansija Saša Stevanović, pomoćnik ministra unutrašnje i spoljne trgovine Žarko Malinović, pomoćnici ministra poljoprivrede Aleksandar Bogićević i Nenad Katanić, predsednik Odbora Skupštine Srbije za poljoprivredu Marjan Rističević, predsednik Opštine Arilje Predrag Maslar, predstavnici Privredne komore Srbije, Republičkog zavoda za statistiku.
  • Dusan

    31.05.2024 19:50
    Inače ovo vam je cena za polku i polanu sortu maline.
    Za sortu Vilamet i Valjevka cena je 500-600 dinara.
    Ali naši seljaci znaju šta je najbolje i sade ove dve prve sorte. Ali mi volimo strane sorte i sve. "Bolje" je uvek od domaćeg.
  • Miki

    31.05.2024 19:29
    Opet ce banda na vlasti da prevari malinare,hladnjacari su svi njihovi clanovi i vrlo brzo su se svi obogatili.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija