Кada je reč o poljoprivredi, kako je navedeno, podvučen je značaj ulaganja u sisteme za navodnjavanje, zaštitu od poplava, prečišćavanje otpadnih voda i elektrifikaciju polja, a poseban akcenat stavljen je na dodatne podsticaje stočarstvu.
Кako bi se očuvao održiv privredni rast neophodno je dalje ulaganje u kapitalne projekte u oblasti putne i železničke infrastrukture, ali i efikasne realizacije i izvršenja budžeta u oblasti zdravstva, energetike, zaštite životne sredine, sportske i komunalne infrastrukture.
Na sednici je zaključeno i da je neophodno u narednom periodu dodatno razvijati oblast građevinarstva, daljim privlačenjem stranih investicija i pratiti brzinu izdavanja lokacijskih uslova i građevinskih dozvola, "kako bi se oslobodio pun potencijal privatnih investicija u Srbiji".
Takođe, zaključeno je i da će poseban akcenat biti na razvoju prerađivačke industrije i pronalaženju novih tržišta za izvoz domaćih proizvoda.
Premijer Miloš Vučević je ocenio da je neophodno sagledati trenutno stanje srpske privrede i pravovremeno reagovati "kako bi zemlja u tekućoj godini ostvarila što bolji privredni rast koji direktno utiče na život građana, mir i stabilnost zemlje", saopšteno je iz Vlade Srbije.
Ukazao je da je privredni rast u prvom kvartalu iznosio 4,7 odsto i naglasio da su industrija, građevinarstvo, poljoprivreda i prerađivačka industrija oblasti koje su ključne za rast, a koje su ostvarile veliki napredak u prvom kvartalu ove godine.
Na sednici su analizirani rezultati ostvareni u svim oblastima važnim za stabilnost domaće ekonomije i održivi privredni rast, navodi se u saopštenju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
Nikola
To
Realista
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar