Juče je "grande panda" već viđena na italijanskim ulicama jer je u Torinu sniman spot za ovaj novi automobil proizveden u Kragujevcu.
"Grande panda" je inspirisana slavnom "pandom" iz osamdesetih godina koju je nacrtao Đorđo Đugaro ali je sada ponovo rođena kao "smart kar" u Stelantisovoj fabrici u Kragujevcu. Dizajn je izašao iz Mirafjorija, piše
RTS.
Ovaj novi model napravljen je u dve verzije - električnoj ali i hibridnoj i iz Kragujevca će stići prvo u Evropu, zatim na Bliski Istok i u Afriku i spada u automobile B segmenta ispod četiri metra dužine a prvi je u nizu modela nove porodice koja će svake godine lansirati novi model, sve do 2027.
Ovaj projekat podrazumeva realizaciju automobila putem globalne Multienergy Smart Car Platform. Biće dostupna u svim regionima sveta i omogućiće kompaniji da napravi različite automobile koji će moći da odgovore različitim zahtevima klijenata.
Ovo je prva panda ikada proizvedena van Italije, tačnije u Srbiji, u istoj fabrici u kojoj se pre proizvodio "fiat 500L". I mada su Italijani nezadovoljni činjenicom da se fiat ne proizvodi u Mirafjoriju u Torinu koji očajnički čeka da se ta fabrika napokon pokrene, Stelantis je izjavio da je Srbija izabrana još pre nekoliko meseci i da je to deo njihovih investicija u inostranstvu.
Još nema informacija o ceni nove "pande" kao ni fotografija unutrašnjosti vozila a novi detalji će se najverovatnije znati 11. jula u Torinu kada će "grande panda" biti predstavljena povodom 125 godina postojanja Fiata.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 11
Lepo gostovanje
Антун Чупак
jajoglavi
Auta u Rusiji proizvodi Reno. Proizvodio, pre nego što je Ukrajina mučki napala Rusiju.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar