On je na sednici Skupštine Srbije, na kojoj se raspravlja i o predlozima zakona o novim zaduženjima u ukupnom iznosu od 1,2 milijarde evra, rekao da su nove pozajmice garancija da će na vreme država moći da otplaćuje sve svoje obaveze i da izdvaja za javne investicije.
"Najbolji pokazatelj zaduženosti zemlje je učešće javnog duga u bruto domaćem proizvodu (BDP), a trenutno je to ispod 50 odsto, dok je prosek evropskih zemalja 89 odsto", rekao je Mali.
Naveo je da očekuje da do kraja godine Srbija prvi put u svojoj istoriji dobije investicioni rejting, što omogućava zaduživanja po povoljnijim kamatnim stopama.
"Trenutno na računu bužeta imamo 744 milijarde dinara, što je 10 odsto BDP-a. Naša ekonomska politika je da imamo što više novca na tom računu, ako možemo da dobijemo povoljne pozajmice, kako bi mogli da reagujemo u kriznim situcijama i pomognemo građanima i privredi", rekao je Mali.
Miloš Parandilović iz Novog lica Srbije je kritikovao vlast zbog načina na koji vodi državu i javne finasije.
Prema njegovim rečima vlast na čelu sa Srpskom naprednom strankom i predsednikom države Aleksandrom Vučićem je "razmontirala" državu.
On je ministra finansija zapitao da li "jede parizer dok uvećava račune u inostanstvu".
"Mladi danas zbog vas beže iz države", rekao je Parandilović.
Predsednica Skupštine Ana Brnabić je rekla da je pogrešila što nije prekinula izlaganje Panandilovića dok je iznosio optužbe na račun vlasti.
Premijer Miloš Vučević je rekao da opozicija iznosi netačne podatke o stanju u državi.
"Danas je Srbija drugačija, a verujemo da će sutra biti još bolja", rekao je on.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
Santo
Лаки Лучијано
GorD
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar