U SAD zahtev da se istraži trgovanje sajtova za onlajn kupovinu Šejn i Temu

Dvojica čelnika američke Komisije za bezbednost potrošačkih proizvoda (CPSC) traže istragu e-trgovina "Šejn" i "Temu", zbog prodaje "smrtonosnog proizvoda za bebe i malu decu".
U SAD zahtev da se istraži trgovanje sajtova za onlajn kupovinu Šejn i Temu
Foto: Pixabay (ilustracija)
To se navodi u pismu objavljenom na sajtu američke agencije.
 
Piter Feldman i Daglas Dziak iz CPSC-a žele da agencija proceni kako singapurski "Šejn", kineska "Temu" i druge platforme za e-trgovinu u stranom vlasništvu poštuju američka pravila, upravljaju odnosima sa nezavisnim prodavcima i predstavljaju uvezene proizvode, preneo je Rojters.
"Šejn" i "Temu" su iz grupe koja u SAD isporučuje jeftinu robu iz Kine, a Komisija je zabrinuta zbog njihovog korišćenja pravila "de minimis", koje izuzima pakete u vrednosti od 800 dolara (ili manje) od tarifa, ukoliko se šalju direktno kupcima.
 
Ranije ove godine, "Šejn" je najavio da će uložiti 50 miliona dolara kako bi bilo osigurano striktno poštovanje standarda bezbednosti proizvoda i američkih zakona i propisa.
"Temu" je najavila da će sarađivati u bilo kojoj istrazi američkog CPSC-a i dodaje da zahteva od svih prodavaca da se pridržavaju važećih zakona i propisa, uključujući i one koji se odnose na bezbednost proizvoda, rekao je portparol te kompanije.
 
Kritičari kompanija "Šejn" i "Temu" pripisuju njihovom uspehu niske cene i pomenuto pravilo "de minimis", a te e-trgovine su takođe bile "pod lupom" zbog sumnjivog kvaliteta svojih proizvoda.
 
Dvostranačka grupa članova američkog Kongresa prošle godine je planirala da uvede zakon o eliminisanju pravila "de minimis", koje u velikoj meri koriste platforme za e-trgovinu, uključujući i "Amazon" i "Volmart".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Kako je Evropa izgubila korak za SAD i Kinom

Sa povratkom Donalda Trampa u Belu kuću i evropska ekonomija je u sve većem problemu, a temelj na kojem počiva prosperitet regiona u opasnosti je da se raspadne, piše Politiko.

NIS - svako ima svoj interes

Sjedinjene Američke Države zapretile su da će američkim kompanijama zabraniti da posluju sa firmama koje posle 15. januara budu u aranžmanu sa Rafinerijom nafte u Pančevu.

NBS povećala naknade

Narodna banka Srbije donela je izmene Odluke o jedinstvenoj tarifi kojom je povećala naknade za izvršne usluge, a nove tarife objavljene su u Službenom glasniku.