On je naveo da će privreda sada mnogo lakše dolaziti do kapitala za svoje projekte i nove proizvodne kapacitete.
"Nama je veoma važno da naše velike kompanije, naravno i srednje kompanije, što više izvoze na nova tržišta, a ovim postajemo zaista zemlju u koju kapital ulazi. Kapital traži dobre projekte, a mi projekata i te kako imamo", rekao je Čadež.
On je dodao da sve zemlje teže da dođu do investicionog kreditnog rejtinga, jer u tom slučaju domaće tržište postaje tržište u koje ulaže ceo svet.
"Iz jednog strukturnog ulaganja, kada direktno dolazi investitor, sada dolazimo do sledećeg stepena, a to je da kapital velikih investicionih fondova, kapital banaka i međunarodni globalni kapital dolazi kod vas zato što ste zemlja i tržište od poverenja i zato što možete da ispunite očekivanja", objasnio je Čadež.
Na pitanje šta smatra ključnim faktorom koji je Srbiji u ovom trenutku doneo inevsticioni kreditni rejting, Čadež navodi da je u pitanju rezultat višedecenijskog rada pri čemu je veliku ulogu igralo gašenje društvenih preduzeća koja su, kako kaže, samo usisavala novac iz budžeta.
"Više od 560 društvenih preduzeća bilo je neuspešno. Nisu poslovala, a uzimala su novac od građana. To je zaustavljeno i time su stvorene mogućnosti za potpune strukturne reforme", rekao je Čadež.
Dodaje da je veliki uticaj imala i fiskalna konsolidacija, kao i odgovorna politika Narodne banke Srbije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Tina Pile
Realista
Zemlja čudesa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar