Četvrtina zaposlenih bi pristala na manju platu samo da rade od kuće

Oko 23 odsto zaposlenih u Srbiji pristalo bi na smanjenje zarade da bi zadržali mogućnost da rade od kuće.
Četvrtina zaposlenih bi pristala na manju platu samo da rade od kuće
Foto: Pixabay
To su pokazali rezultati istraživanja koje je sprovela platforma Osiguranik, u saradnji sa Infostudom.
Rezultati su pokazali da je 65 odsto mlađih ispitanika spremno da traži novi posao ako im poslodavac ukine mogućnost rada od kuće, dok stariji ispitanici nisu spremni na taj rizik, prenosi Politika.
Oko 26 odsto zaposlenih u Srbiji ima mogućnot da radi na daljinu.
 
Oko dva odsto može da radi samo od kuće, šest odsto radnika bira takav rad bez ograničenja, dok 18 odsto može da radi od kuće samo u određenim situacijama.
 
U istraživanju je učestvovalo 744 menadžera i vlasnika preduzeća i 2.710 zaposlenih.
  • ja

    03.11.2024 21:24
    Nasao drugi posao za svaki slucaj i cekam da 'objave' vracanje u office. Pola kolega istog dana daje otkaz. Ucinak je bolji od kuce ali verovatno zavisi i od radnika i od vrste posla.
  • Programer

    03.11.2024 17:12
    Najveci benefit rada od kuce je izbegavanje izuzetno neprijatnih menadzera, CEO, HR i ostalih koji primaju platu za nista a svako od njih ima zadatak za programera samo da bi opravdali svoju poziciju. Psiholoski pritisak postaje sve veci. Rad od kuce za strance je jedini izlaz.
  • Dzoni

    02.11.2024 21:44
    Rad od kuće = nerad. Ljudi generalno hoće da rade manje, a da budu plaćeni za puno radno vreme i manite me tih floskula ja odradim šta se od mene traži. Možda i odradiš, ali time potvrđuješ da ostatak vremena ne radiš. Poslodavac ti isplaćuje zaradu za puno radno vreme, a učinak je nešto drugo i njegov minimum se podrazumeva, sve preko toga ide kao bonus ili povećanje zarade. Ceo poslovni svet ide ka tome da vrati ljude u kancelarije i hteli vi to ili ne, to će se desiti.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija