Ministarstvo trgovine Kine prema vlastitim rečima žalbom želi da zaštiti razvojne interese industrije električnih vozila i smatra da visoke carine Evropske unije predstavljaju primer trgovinskog protekcionizma, prenosi Blumberg.
"Kina veruje da konačna odluka EU o antisubvencionim merama nema činjenične i pravne osnove, da krši pravila Svetske trgovinske organizacije i predstavlja zloupotrebu mera trgovinskih pravnih lekova", rekao je portparol kineskog ministarstva.
Zvanični Peking je pozvao Evropsku uniju "da se suoči sa svojim greškama i odmah ispravi svoje nezakonite prakse".
Evropska komisija odlučila je, posle višemesečne istrage i pregovora sa kineskom stranom, da uvede carine na uvoz električnih vozila proizvedenih u Kini koje su stupile na snagu 31. oktobra i važiće narednih pet godina, preneli su mediji.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 5
Mici
Милош Марјановић
Ограничени
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar