Nedostatak porudžbina u Nemačkoj sve veći problem za ekonomiju

Nedostatak narudžbina u Nemačkoj ponovo se pogoršao i postaje sve veći problem za tamošnju privredu, zaključak je izveštaja Instituta za ekonomska istraživanja IFO iz Minhena.
Nedostatak porudžbina u Nemačkoj sve veći problem za ekonomiju
Foto: Pixabay (ilustracija)
U oktobru se 41,5 anketiranih nemačkih kompanija požalilo na manjak narudžbina, što predstavlja porast u odnosu na julskih 39,4 odsto i aprilskih 38,4 odsto.
 
Situacija sa porudžbinama u Nemačkoj je sada najgora od perioda finansijske krize u 2009. godini.
Skoro svaka grana industrije u Nemačkoj je pogođena, prokomentarisao je šef istraživanja IFO Klaus Volrabe.
 
U proizvodnji je skoro polovina svih nemačkih kompanija, tačnije 47,7 odsto, prijavilo nedostatak porudžbina, a posebno zabrinjavajuća situacija vlada u ključnim sektorima kao što su mašinstvo, metalna industrija i elektroindustrija.
Udeo firmi u sektoru usluga koji se žali na manji broj narudžbina iznosi 31,2 odsto, a više od trećine restorana u Nemačkoj navodi da ima premalo gostiju.
 
Pravni i poreski konsultanti, kao i revizori, trenutno su manje zabrinuti zbog situacije sa svojim porudžbinama pošto su njihovi saveti i dalje veoma traženi zbog obimne birokratije i regulative, zaključuje se u izveštaju objavljenom na veb stranici IFO.
  • /

    13.11.2024 18:28
    /
    pise tanjug.
  • Ana

    13.11.2024 17:16
    Šta kazu naši restorani?Ima li tu pada prometa kad je cena jednog kolaca( bar da je dobar) 1% srpske plate za koju radi velika vecina gradjana….
  • Ташоли

    12.11.2024 08:25
    Нек пребаце производњу у Русију :-), тамо су енергенти јефтини, а то је основни проблем немачке индустрије данас.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija