Direktori najvećih britanskih firmi za 29 sati zarade više nego radnik za godinu dana

Izvršnim direktorima najvećih britanskih firmi koje su deo indeksa londonske berze FTSE 100 potrebno je samo 29 sati rada da zarade više nego njihovi zaposleni za godinu dana.
Direktori najvećih britanskih firmi za 29 sati zarade više nego radnik za godinu dana
Foto: Pixabay
To pokazuje istraživanje Centra za visoke plate (High Pay Centre).
 
Medijalna plata izvršnih direktora FTSE 100 kompanija je 4,22 miliona funti (oko pet miliona evra), što je 113 puta više od prosečne plate radnika sa punim radnim vremenom koja iznosi 37.430 funti (oko 45.000 evra), prenosi Gardijan.
Ako su direktori krenuli sa poslom odmah nakon novogodišnjih praznika u Britaniji, do juče u 11.30 sati su uspeli da nakon samo 29 sati rada zarade celu prosečnu godišnju platu svojih zaposlenih, dodaje britanski list.
Plate izvršnih direktora u Velikoj Britaniji su pritom u 2024. porasle 2,5 odsto, a plate radnika sedam odsto, ali je jaz u zaradama i dalje ogroman, pokazuje istraživanje. 
 
Godišnja studija ima za cilj da istakne ogromnu razliku u platama za šefove i njihovo osoblje koja se u nekoliko poslednjih decenija znatno povećala.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Samo istina

    07.01.2025 16:42
    Sto volim jednom godisnje@
    Ne lupetaj,iskoluj danas dete,dodji do stana,egzistencije,sigurnosti,...EU je preuzela,ceo sistem SFRJ i prilagodila ga sadasnjim potrebama. Srbi,nikada bolje i sigurnije nisu ziveli,nego u Titovo vreme,svako ko lupeta suprtno debelo laze,jer ga je Srbovanje iz 90-ih,kao i danas,debelo zajebalo u svakom smislu!
  • Što volim jednom

    07.01.2025 11:52
    Godišnje
    Da pročitam ova kretenska poređenja....
    Još su jači ovi komentari tipa "u titino vreme je bilo bolje..."
    Jeste, za hrvate i slovence, za Srbe nije sigurno.
    Pre nego što krene kanonada glupih kontra komentara, molio bih dotične da krenu već jednom da se edukuju putem svakog mogućeg relevantnog izvora koji im je danas, hvala Bogu, dostupan. I da se počnu malo oči šire otvarati,a ne samo "kako je bilo super u titini vreme...". Najgore je što je većina komentatora ovde rodjena tipa početak 80ih eventualno 90ih,i nemate apsolutno pojma kako se živelo u titino vreme. Nego vas je neko ubedio u to i s vremena na vreme vidite neke relikvije prošlosti koje vas teraju na nostalgiju prema nekim stvarima za koje se realno ni ne sećate.
    Srećan Božić svima.
    Ps. Kako se slavio Božić i Slava u titino vreme....?
  • Puškar

    07.01.2025 10:14
    Puškar
    Zato Komunisticka ideologija nikada nece nestati. U Komunizmu je sve na izvolte i svi su jednaki a ne ova Kapitalisticko Burzuaska …..! Ne prirodno velike socijalne razlike koje nisu dugoricne! SAD UK i dobar deo EU vec 100 godina Milijarde dolara ulazu u iskorenjavanju Komunizma ali svakih 30 do 50 godina dolazi do pobune raznih Naroda i na kraju Narod uvek pobedi. Bice kao u Rimskom Carstvu dajem konja za Carstvo!

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Pokrenuta istraga o 2,6 miliona Teslinih vozila

Američka administracija za bezbednost saobraćaja otvorila je istragu o 2,6 miliona vozila kompanije Tesla zbog izveštaja o udesima za koje se sumnja da su izazvani sistemom za daljinsku kontrolu.

Indonezija primljena u BRIKS

Indonezija je primljena u BRIKS savez ekonomskih zemalja u razvoju kao punopravna članica, saopštio je Brazil kao predsedavajuća zemlja.