U Juri pala prodaja za 45 odsto: Radnicima nude plaćeno odsustvo ili raskid ugovora uz otpremninu

Kompanija Jura u Leskovcu zbog smanjenja prodaje svojih proizvoda nudi radnicima plaćeno odsustvo ili sporazumni raskid ugovora uz otpremnine, objavila je uprava te kompanije.
U Juri pala prodaja za 45 odsto: Radnicima nude plaćeno odsustvo ili raskid ugovora uz otpremninu
Foto: Pixabay (ilustracija)
Kako je saopšteno, zbog značajnog smanjenja prodaje od 45 odsto u odnosu na prethodnu godinu, "Jura korporejšn" (Yura Corporation) iz Leskovca uvodi sistem za upravljanje vanrednim situacijama da bi se suočila s trenutnim izazovima.
 
Navedeno je da su spoljni faktori, uključujući promenljive tržišne uslove, rastuće cene sirovina i smanjen interes za električna vozila, ključni uzroci ovog smanjenja prodaje.
"Kompanija nudi plaćeno odsustvo i opciju sporazumnog raskida ugovora, uz odgovarajuće otpremnine od 400.000 dinara ili 350.000 dinara, kako bi zaposleni koji odluče da prekinu radni odnos imali fer naknadu", saopštila je Jura.
 
Uprava je zahvalila svim svojim zaposlenim zbog posvećenosti, uveravajući da će "ceo proces biti sproveden uz minimalne negativne posledice”.
Da bi obezbedila dugoročnu održivost "Jura korporejšn" kaže da će se fokusirati na smanjenje troškova, poboljšanje operativne efikasnosti i optimizaciju poslovanja.
 
"Kompanija razmatra mogućnosti za nove investicije i širenje poslovnih aktivnosti s ciljem privlačenja novih klijenata", navedeno je u saopštenju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Marko

    03.02.2025 20:52
    Teski kapitalista(pere sudove)
    Tako çe biti sa apsolutno svim fabrikama u Srbiji koja kao osnovu imaju fizicki rad zaposlenih koji je trenutno duplo skuplji nego prilikom otvaranja pogona.Plate i cene su prenaduvane.Resenje je subvencionisanje gradjana,a ne stranih poslodavaca koje te subvencije kao profit iznesu iz zemlje.Kada bi se svakom gradjaninu davao mesecni iznos za potrosnju na ono sto se proizvodi kod firmi u domacem,najbolje drzavnom vlasnistvu u iznosu ne manjem od 20 posto minimalne plate problem bi bio resen za par godina.Neophodno je otvaranje drzavnih akcionarskih firmi u svim privrednim segmentima gde bi se subvencije trosile.Dodatnu zaradu bi gradjanke i ovi njima bliski gradjani ostvarivali kroz akcije jer te drzavne firme ne bi bile bunari bez dna za vadjenje finansijskog mulja za stranke i lopove,vec normalna preduzeca zasnovana na trzisnim principima,sposobna za izlazak na strana trzista.Te firme ne bi bile subvencionisane,vec favorizovane u potrosnji ,,gradjanskim subvencijama".Ako se EU buni,onda cao EU.Poreze treba svesti na evidencioni od jedan posto cisto zbog vodjenja statistike i zameniti ih taksama.Na pr.prodajes u jednom gradu manja taksa nego za prodaju na nivou republike,razlicita taksa za lokal u centru i na neatraktivnoj lokaciji i sl.Plata od 400 E bi tada bila vrednija od plate visestruko vece,a mi bi bili bogatiji i stranim ulagacima nahinteresantniji u Evropi.Stan bi kostao par puta manje,pa bi ga lakse bilo kupiti itd.
  • C15

    02.02.2025 08:31
    То је
    нормално кад падне продаја. Не живи се од производње већ од продаје
  • ns

    01.02.2025 15:13
    @ kup je bitan
    I nije baš tako. Polako se vracaju ICE proizvodni procesi koji su bili ugašeni.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Biznis i ekonomija

Mali: Srbija nije prezadužena zemlja

Učešće javnog duga u bruto domaćem proizvodu (BDP) Srbije iznosi danas 44,3 odsto i daleko je ispod proseka EU koji je 81,6 odsto BDP-a, saopštio je ministar u tehničkom mandatu Siniša Mali.

"Aviogeneks" prodat za 11 miliona dinara

Imovina beogradske avio-kompanije "Aviogeneks" u stečaju prodata je na javnom nadmetanju po početnoj ceni od 11 miliona dinara beogradskoj firmi "Rekonstukcija i izgradnja puteva".