Britansko udruženje za pivo i pabove upozorilo je da je potrebna hitna vladina akcija kako bi se izbegla nova zatvaranja koja se "u potpunosti mogu izbeći".
Novi podaci udruženja pokazuju da je 289 pabova poslužilo poslednje piće u Engleskoj i Velsu u 2024. godini.
Brojke su pokazale da je London vodio po broju zatvorenih pabova tokom prošle godine - ukupno 34.
Do zatvaranja dolazi zbog pritiska viših troškova zaduživanja i visokih računa za energiju za pabove, zajedno s kontinuiranim pritiskom na finansije domaćinstava, s rastom troškova hipoteka i najma stanova, pa ljudi manje troše u pabovima.
Najnoviji podaci govore da je broj pabova u Engleskoj i Velsu pao sa 47.613 u 2019. na 45.345 u 2024.
Portparol vlade tvrdi da se preduzimaju mere podržavanja pabova koji su često su u centru života britanskih zajednica.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Hvi
24.02.2025 • 10:59
... diplomatskim pasosima ...
Diplomatski pasoš se dodeljuje diplomatama. Jel, da?
Mislim da ekonomija neke zemlje ne može da se bazira na broju izdatih diplomatskih pasoša. Čak ni ekonomija jednog paba ili kafane.
Dzo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar