SFF: "U potrazi za snom" dobio nagradu publike
U konkurenciji dokumentarnih filmova, koju je žiri ocenio najjačom u istoriji festivala, film "U potrazi za snom" dobio je nagradu publike, a po broju glasova nadmašio je i selekciju igranih filmova na festivalu, navodi se u saopštenju.
Na ovogodišnjem Sarajevo Film Festivalu prikazano je 259 filmova iz 57 zemalja. Film "U potrazi za snom" je sniman više od pet godina na četiri kontinenta, u 12 država (BiH, Srbija, Hrvatska, Slovenija, Nemačka, Rusija, Švedska, Tunis, Turska, Irak, Meksiko i SAD), a realizovala ga je producentska kuća Fabrika snova iz Beograda u saradnji sa bosanskohercegovačkim i hrvatskim koproducentima - Balkan Art Centar iz Sarajeva i Factum iz Zagreba, uz podršku Filmskog centra Srbije i Ministarstva kulture Republike Srbije.
Na Sarajevo Film Festivalu ovaj film je imao svetsku premijeru, a u planu su premijere u Beogradu i Zagrebu. Priča počinje za vreme cunamija u Tokiju kada reditelj Mladen Mitrović stupa u kontakt sa kompozitorkom muzike za svoj prvi igrani film "Haustorče" (1987), Jadrankom Stojaković.
Ubzo posle toga odlazi na proslavu mature u svoj rodni grad- Sarajevo, u kome će sasvim slučajno sresti jednog od jedanaest nekadašnjih glumaca iz svog filma.
Potreba da prekine svoju dvadesetogodišnju filmsku samoizolaciju i želja da sazna šta se tokom i posle rata desilo sa nekadašnjim dečacima iz njegovog filma - Bošnjacima, Srbima i Hrvatima (učenicima škole "Bratstvo i jedinstvo"), pokreće Mitrovića na put dug 50.000 kilometara, tokom koga će ih sve pronaći i dovesti "kući" - u haustorče u kome su se igrali kao deca, prvi put zapalili cigaretu "na štipaljku" i maštali o svetu odraslih, koji ih je kasnije vodio sve dalje od velikih želja i dečijih snova, navodi "Fabrika snova".
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar