Uskoro u javnosti neobjavljeni Selindžerovi tekstovi

Američki književni klasik Džerom Dejvid Selindžer, pisac kultnog "Lovca u žitu", ostavio je iza sebe još neke tekstove koji će uskoro biti objavljeni.
Selindžerov sin Met potvrdio je da je njegov otac ostavio poveći opus koji dosad nije bio objavljen i da radi na tome da taj materijal što pre predstavi javnosti. Met je za "Gardijan" rekao da sa očevom udovicom Kolin O' Nil radi na pripremi neobjavljenog materijala.
 
Selindžer je umro 2010. godine, a iza sebe je ostavio mali opus, jer je 1965. odlučio da više neće objavljivati. Do smrti je živeo povučeno u selu Kornišu u Nju Hempširu.
 
Književni kritičari i čitaoci pretpostavljali su da on i dalje piše, ali do sada nije bilo potvrde.
 
Met Selindžer objašnjava da njegov otac nije hteo da učestvuje u književnim nadmetanjima, već da je želeo da bude sam sa svojim mislima.
 
Neobjavljeni materijali uglavnom se bave porodicom Glas, koju čitaoci Selindžera već poznaju iz njegovih kratkih priča.
 
Svoje najpoznatije delo, roman "Lovac u žitu", objavio je 1951. godine, a poslednje što je izašlo u javnost bila je priča "Hepvort 16, 1924" u listu "Njujorker" 1965. godine.
 
Roman "Lovac u žitu" smatra se američkim književnim klasikom. Narator i glavni junak Holden Kolfild, tinejdžer koga su izbacili iz škole, postao je najpoznatiji američki književni junak, uz "Haklberi Fina". Roman je pogodio žicu hladnoratovske Amerike i ubrzo stekao kultni status.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Kultura i umetnost