Predstave i radionice za decu na Jutjubu dok traje vanredno stanje

Pozorišta za decu u regionu obezbedila su najmlađima da gledaju predstave na internetu dok traju mere za suzbijanje širenja virusa korona.
Predstave i radionice za decu na Jutjubu dok traje vanredno stanje
Foto: Pixabay
Gradsko pozorište u Podgorici emitovaće dva puta nedeljno na svom Jutjub kanalu predstave sa Lutkarske i Dramske scene za decu. Tu praksu započelo je 14. marta predstavom "Pinokio" prema tekstu Jelene Mijović, u režiji Snežane Trišić.
 
Gradsko pozorište će na svom Jutjub kanalu emitovati neke od najznačajnijih naslova za decu i mlade sa svog postojećeg repertoara.
 
"To je način da najmlađa publika, u danima kada zdrastvene okolnosti nalažu imperativni oprez, ne bude uskraćena za argumente civilizacijskog i kulturnog odrastanja, što je i osnovni zadatak pozorišta za decu", saopštilo je pozorište.
 
Kako izraditi lutkice pokazaće onlajn radionica najavljena za danas u 18 časova, a deca treba da pripreme dva papira A4, makaze, selotejp ili lepak i bojice ili flomastere, a programe će voditi pozorišna rediteljka Frana Marija Vulić Vranković, voditeljka pozorišne delatnosti CeKaTe-a.
 
Raspored narednih programa biće objavljivan na sajtu CeKaTe-a i na Fejsbuku.
 
I lutkarsko pozorište Ljubljana prikazaće narednih dana, dok traje zabrana okupljanja u zatvorenom prostoru, neke od svojih najuspešnijih predstava na internetu. Prve među njima su predstava "Vihor u glavi" za tinejdžere i njihove roditelje, te predstava za decu "Ti loviš".
 
Spisak predstava koje je moguće gledati na sajtu pozorišta i na društvenim mrežama biće narednih dana dopunjavan.
 
"Verujemo da ćemo mališanima ulepšati dan i da ćemo ih zadržati kod kuće", saopštilo je to pozorište.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Kultura i umetnost