Konkurs za Krosovers radionicu na Paliću

Festival evropskog filma Palić 2011. otvorio je danas konkurs za radionicu muzičkog dokumentarnog filma Krosovers na kome mogu učestvovati mladi filmski autori iz Srbije sa iskustvom u radu na filmu.

Festival evropskog filma Palić 2011. otvorio je danas konkurs za radionicu muzičkog dokumentarnog filma Krosovers na kome mogu učestvovati mladi filmski autori iz Srbije sa iskustvom u radu na filmu.

Prijavljivanje kandidata starosti do 30 godina, sa odličnim znanjem engleskog jezika počinje danas i trajaće do 10. juna, a prijave se šalju na adresu Otvoreni univerzitet Subotica. Radionica će se održati tokom ovogodišnjeg 18. Festivala evropskog filma Palić, a vodiće je nemački režiser Uli Šupel (Schuepel) koji je na Filmskom festivalu Palić 2009. godine dobio nagradu Underground Spirit za izuzetan rad na polju nezavisnog filma i holandski režiser David Klejvet (Kleijwegt), autor brojnih dokumentarnih filmova o najznačajnijim muzičkim bendovima današnjice.

Kako je saopšteno, od ukupnog broja prijavljenih posebna komisija odabraće 5 i objaviti njihova imena 20. juna, a pored učesnika iz Srbije na radionici Krosovers učestvovaće i 5 filmskih autora iz Hrvatske. Organizatori snose troškove boravka učesnika na Paliću tokom održavanja radionice na kojoj će mladi filmski autori raditi na zajedničkom dokumentarnom projektu koji će pratiti pet koncerata savremenih, inventivnih grupa iz Evrope i regiona u okviru festivalskog programa Mladi autori Evrope. Rezultat zajedničkog rada, u formi filmskog omnibusa, biće premijerno prikazan na Festivalu dokumentarnog rok filma DORF 2012. godine u Vinkovcima, a nakon toga će biti predstavljen u nekoliko gradova u Hrvatskoj i Srbiji.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Kultura i umetnost