Festival studentskog pozorišta od ponedeljka dostupan onlajn

Ove godine na Festivalu studentskog pozorišta učestvovali su dramaturzi iz Beograda, Sarajeva, Zagreba, Birmingema i Novog Sada. Njihove drame režirali su novosadski studenti.
Akademija umetnosti u Novom Sadu pokrenula je pre sedam godina Festival studentskog pozorišta koji se održao naredne dve godine, a onda je s uspehom obnovljen prošle.
 
Korona je promenila planove za ovogodišnji festival, pa su i na Akademiji, kao i u mnogim drugim sferama aktuelnog pandemijskog života, prešli na onlajn platforme. 
 
 
Ovoga puta sve je osmišljeno tako da je nekoliko umetničkih akademija, na poziv novosadske, poslalo drame svojih studenata dramaturgije (z Sarajeva, Zagreba, Beograda, Birmingema) koje su novosadski studenti režije režirali kao javna onlajn čitanja - sva se mogu videti na Jutjub kanalu ili Fejsbuk stranici Akademije umetnosti.
 
Ekipe su se prvi put uživo videle na snimanjima ovih dana, a onlajn premijere biće u ponedeljak, utorak i sredu.
 
 
Dramu "1/2" Petra Pleše sa zagrebačke Akademija dramskih umjetnosti režirala je Milana Nikić. Dramu Mine Petrić sa novosadske Akademije umetnosti režirala je ona sama. Dramu Roksen Korda "Sprezanje! Bajka o entropiji" sa Univerziteta u Birmingemu režirala je Ružica Anja Tadić. Dramu "Na granici" Emine Kovačević sa novosadske Akademije režirao je Vladislav Velkovski, dok je dramu "Nikad nisam" Milice Radojičić sa beogradskog FDU režirao Aleksa Pantić.
 
Ceo projekat vodi profesorica Ljubica Ristovski, a snimanje vodi profesor Silard Antal.
 

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Kultura i umetnost