Slika za koju se mislilo da je bezvredna, zapravo je delo Rembranta

Skicu "Podizanje krsta" iz polovine 16. veka, za koju se dugo smatralo da pripada nekom od njegovih sledbenika, zapravo je naslikao čuveni majstor Rembrant, saopštio je holandski muzej Bredius.
"Kvalitet detalja je tako dobar da sam ubeđena da je to Rembrant", rekla je Johaneke Verhave, konzervatorka muzeja koja je radila na restauraciji.

"Podizanje krsta" se nalazi u muzeju Bredius od 1921. godine ali je bilo skrajnuto pošto su stručnjaci dugo smatrali da se radi samo o gruboj imitaciji Rembranta.

Nekadašnji glavni kustos roterdamskog "Boijmans Van Beuningen" muzeja Žeren Giltaj je ponovo "otkrio" skicu radeći prošle godine istraživanje za svoju knjigu o Rembrantu.
 
"Gledao sam iznova i iznova u ovaj rad i poteze četkicom, koji su briljantni. Mislim da je ovo zaista Rembrant", naveo je Giltaj.
 
Nedostatak detalja u potezima četkice je jedan od razloga zašto su stručnjaci do sada smatrali da je ovo samo imitacija rada velikog majstora. Giltaj podseća da je u pitanju samo gruba skica rađena u ulju, kako bi se odredila kompozicija kasnije slike.
 
Rembrantova slika "Podizanje krsta" nastala 1633. godine danas je izložena u "Alte Pinakothek" muzeju u Minhenu.
 
Što se tiče skice, dodatna analiza stručnjaka "Rijksmuseuma" je pokazala da upotrebljeni materijali ne opovrgavaju pripisivanje dela Rembrantu, saopštili su iz Brediusa.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Kultura i umetnost