Ljubiša Lazarević rođen je 1933. godine u Somboru.
Gimnaziju je završio u Vršcu, a dalje školovanje nastavio na Muzičkoj akademiji u Beogradu najpre na teoretskom, a zatim i na odseku za dirigovanje. Kao student generacije, dobija stipendiju za usavršavanje na polju mjuzikla i operete u Beču.
Dirigovao je brojnim horovima i radio kao profesor u Muzičkoj školi "Vojislav Vučković".
Posle Drugog svetskog rata, volontirao je po sirotištima i to je bilo presudno da shvati moć muzike i da će ona biti njegov život.
Najveći deo života proveo je u Pozorištu na Terazijama sa željom da postavi mjuzikl i operetu na stalni repertoar i time doprinese u stvaranju prvog i jedinog muzičkog pozorišta na Balkanu. Svoju prvu premijeru imao je 1963. godine (Put oko sveta).
Od opereta Franca Lehara Vesela udovica i Kneginje čardaša, preko mjuzikala Priča iz zapadnog kvarta, Violinista na krovu, Cigani lete u nebo, Čovek od La Manče, Splitski akvarel, Večiti studenti, Moj dečko, koji su bili praizvedbe na ovim prostorima, nizali su se brojni domaći i strani mjuzikli u kojima je sarađivao sa velikim rediteljima i koreografima i za te projekte bivao višestruko nagrađivan i proglašavan za istaknutog umetnika. Za mnoge je radio orkestracije i prepeve songova na srpski jezik.
Kao zreo umetnik, postavlja predstave Violinista na krovu i Čovek od La Manče i u Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu, a uspešno se bavio i pedagogijom na katedri glume u Novom Sadu i na BK akademiji u Beogradu. Otac je sina Slobodana i ćerke Mine.
Ispraćaj Ljubiše Lazarevića je u četvrtak, 17. novembra, na Novom groblju u Beogradu u 11.15, a komemoracija će biti održana naknadno, saopštilo je Pozorište na Terazijama.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar