Samo mali broj građana uživa u džezu, klasičnoj muzici, elektronskim knjigama, pa čak i bavljenju nekom umetničkom aktivnošću, pokazalo je istraživanje Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka (Zaprokul).
Rezultati istraživanja pokazuju da tendencije u kulturi Srbije ipak imaju pozitivan predznak, "premda nam pravi posao tek predstoji, posebno na planu digitalne kulture, inovativnosti i interaktivnosti, kao i povećanja redovne publike koja prati kulturne događaje, a koja prema podacima iznosi nešto više od 5,6 odsto".
Između ostalog, istraživanje odgovara na pitanja koliko naši sugrađani učestvuju u kulturnom životu u poslednjih pet godina, šta to volimo i ne volimo u kulturi, koliko smo prisutni, kakva su nam kulturna interesovanja, navike i koliko smo spremni da potrošimo na kulturne sadržaje.
Ovi podaci predstavljeni su u izdanju "Kulturna participacija građana Srbije", istraživača Zaprokula Slobodana Mrđe i Marijane Milankov.
Od planiranih 1.600 ispitanika, anketiran je 1.521, što je 95 odsto realizacije uzoraka, a učestvovalo je 50 anketara iz sredina u kojima je vršeno ovo istraživanje.
Komentari 3
Komšinica
Novosađanin
Mm
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar