Pavić je ispraćen uz muziku iz njegovih kultnih serija, a svirao je orkestar Filipa Ilića.
Siniša Pavić je napisao scenarije za neke od najpoznatijih domaćih serija, od Pozorišta u kući i Otpisanih, preko Vrućeg vetra, Boljeg života, Porodičnog blaga, do filmova Tesna koža i Laf u srcu.
Rođen je 1933. godine u Sinju, a sa pet godina doselio se u Beograd. Završio je Pravni fakultet u Beogradu i radio kao sudija. Svoj prvi roman, ljubavnu priču Višnja na Tašmajdanu, objavio je 1963.
Knjiga je zahvaljujući velikom uspehu pretočena i u film, u režiji Stoleta Jankovića, sa petnaestogodišnjom Nedom Arnerić u glavnoj ulozi.
Drugi roman, Vruć vetar (1980) adaptiran je za istoimenu TV seriju, koja je prikazivana i u Češkoj, Mađarskoj, Rumuniji, Bugarskoj i Austriji, a u nekim zemljama proglašena je za najbolju TV seriju.
Na TV Beograd prvi put se pojavio 1971. godine s poznatom serijom Diplomci. Pisao je scenario za prvih 13 epizoda serije Otpisani, kao i 27 epizoda Pozorišta u kući.
Pavić je napisao scenario za 14 istorijskih TV drama: Poslednji čin, Vreme zločina, Čovek koji je bombardovao Beograd, Misija majora Atertona, Odlazak ratnika, povratak maršala i drugih, kao i dramskih serija Španac i Banjica.
Pisao je i pozorišne predstave, romane i filmske scenarije. Autor je scenarija za filmove: Tesna koža, Laf u srcu, Čudo neviđeno, Moljac, Nema problema, Poltron.
Autor je najgledanijih TV serija u istoriji RTS – od Vrućeg vetra preko Boljeg života, Srećnih ljudi, Porodičnog blaga, Stižu dolari, do Bele lađe. Poslednja serija koju je snimio su Junaci našeg doba, premijerno emitovana na RTS od 2019. do 2021. godine.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar