Pronađeni mikrofosili stari dve milijarde godina

Indijski naučnik Nareš Gose pronašao je mikrofosile stare dve milijarde godine.
Pronađeni mikrofosili stari dve milijarde godina
Foto: Pixabay
Fosili prokariota predstavljaju najstariji oblik života na Zemlji. Gose je fosile otkrio u Gvalior basenu u regionu Bundelkand na indijskom potkontinentu. Svoj pronalazak prijavio je i o njemu predao podroban izveštaj na Kongresu geologa Indije.
 
Termin mirkofosili označava fosile manje od jednog milimetra u prečniku za čije proučavanje je potreban mikroskop.
 
Gose je na konvenciji istakao da oblik pronađenih mikrofosila, zajedno sa rasporedom, sugeriše da su pripadali mikroorganizmu.
 
Prokariote su jednoćelijski organizmi jednostavne građe koji unutar membrane nemaju jedro niti organele, izuzev ribozoma. Prokariotskim organizmima pripadaju arheje (prabakterije) i bakterije.
 
Prvi put su se pojavile pre tri i po milijarde godina, a njihov evolutivni put u eukariote, odnosno u sve ostale organizme, i dalje je tema oko koje se naučnici spore.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija