Stručnjaci su upozorili da stanica sadrži izuzetno toksične hemikalije.
Svemirske agencije iz celog sveta prate putanju letelice čiji kraj ima tri predviđanja. Najverovatnije je da će izgoreti tokom ulaska u Zemljinu atmosferu, ali očekuje se da će ostati 10 do 40 odsto delova od kojih neki sadrže veoma opasni hidrazin.
Prema podacima kineske svemirske agencije, prosečna orbita Tiangonga-1 je spala sa 289,1 kilometara na 281,3 kilometra od decembra 2017. godine. Evropska svemirska agencija prvobitno je objavila kako se njen pad na Zemlju očekuje 12. januara, a sada su rekli kako se to ipak očekuje između 17. marta i 21. aprila.
Poručuju kako ljudi ne treba da brinu zbog ostataka jer je šansa da ih pogodi milion puta manja od šansi da dobiju džekpot.
"U istoriji svemirskih letova nije zabeleženo da je ikada ijedna osoba povređena od krhotina koje su ušle u atmosferu. Samo jedna osoba je udarena, ali nije zadobila povrede", saopštili su iz kalifornijske korporacije Aerospace Corp.
Kada je u pitanju mesto pada ostataka, uključene su teritorije Španije, Italije, Grčke, Turske, Indije i SAD-a.
Kontakt sa stanicom ne postoji od 2016. godine, a napuštena je 2013. godine.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar