Kina troši oko 200 miliona juana godišnje za hitno istraživanje zagađenja okeana nakon izlivanja nafte, ali tehnološka ekspertiza nije još potpuno primenjiva jer nema potrebnu laboratoriju.
Gradnja laboratorije planira se u severnom lučkom gradu Tianjinu u zalivu Bohai, i za početak će uložiti 400 miliona juana (50 miliona evra). Ulaganje će se usredsrediti na projekte ekološke zaštite i sigurnosti saobraćaja na moru.
Do danas samo Sjedinjene Države i Francuska imaju laboratorije sposobne da hitno sprovedu uzorkovanje i analizu zagađenja mora nakon izlivanja nafte.
Iranski tanker Sanči sudario se početkom januara s teretnim brodom nekih 160 nautičkih milja od kineske obale i u more se izlio ultra laki oblik nafte poznat kao kondenzat, koji je opasniji za okolinu od sirove nafte.
U toj najvećoj katastrofi koju je izazvao tanker u zadnjih nekoliko desetina godina nafta se razlila Istočnim kineskim morem na području većem od 100 kvadratnih kilometara.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar