VIDEO: Kako nestaje led sa Severnog pola?

Da je globalno zagrevanje stvarno i da veoma utiče na klimu i vremenske prilike najbolje ilustruje Nasina animacija topljenja arktičkog leda u poslednjih tridesetak godina.
Arktički led se poslednjih godina ne smanjuje samo površinski, već postaje tanji i "mlađi". Uobičajeno je bilo ranije da se određena površina leda na Severnom polu ne topi i po nekoliko godina, ali u poslednjih 10 godina površina koju pokriva takav "stari" led skoro je nestala.
 
Na Nasinoj animaciji se vidi kako led pulsira tokom godišnjih doba, šireći i debljajući tokom zimskih meseci i smanjujući i povlačeći se tokom letnjih meseci.
 
Kriosferični naučnik doktor Volt Mejer iz Nasinog svemirskog centra "Godard" objašnjava kako je morski led pretrpeo fundamentalne promene tokom proteklih tri decenije, otkako se prave satelitski snimci.
 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Saturnovi prstenovi stariji nego što se mislilo

Najnovija istraživanja pokazuju da su Saturnovi prstenovi znatno stariji nego što se do sad mislilo - postoji verovatnoća da su stari koliko i sama planeta Saturn - oko 4,5 milijardi godina.