Ako zaista tako mislite, niste u pravu.
Naime, Facebook je potvrdio da koristi automatizovane alate, odnosno da rutinski skenira poruke poslane preko Messengera i to, kako kažu u kompaniji, zbog zaštite korisnika od malvera i kako bi sprečili zloupotrebu fotografija dece.
Također, podsećaju, korisnicima omogućuju prijavljivanje onih poruka za koje smatraju da se njima krše pravila koje je postavila društvena mreža i koja su svojevrsni standard.
Moderatori Facebooka mogu pregledati sve poruke koje označe korisnici ili automatizovani sistemi.
Već dugo je jasno da Facebook "nadzire" postove kako bi bili u skladu s postavljenim standardima zajednice. Ali, sasvim je sigurno da je većina korisnika verovala da su poruke koje šalju preko Messengera privatne odnosno da ih niko drugi ne čita.
Facebook je u saopštenju naveo da im je prioritet privatnost poruka njihovih korisnika, ali kompanija je branila alate kojim rutinski skeniraju poruke. Kako prenosi CNN, naveli su da je taj sistem "vrlo sličan onim koje danas koriste druge internet kompanije".
"Sadržaj poruka između korisnika ne koristi se za ciljano oglašavanje", rekao je portparol kompanije. "Ne slušamo vaše glasove niti videopozive", poručio je.
Facebookova aplikacija Messenger je pod "lupom" nakon što je prošle nedelje vlasnik Facebooka Mark Zakerberg rekao da je ta kompanija "otkrila" da su "senzacionalne poruke" poslate putem Messengera u Mjanmaru.
"U takvim slučajevima, naši sistemi otkrivaju da se to događa", rekao je Zakerberg.
Protiv takve prakse ustali su borci za ljudska prava i novinari koji tvrde da je Facebook širio pogrešne informacije u toj zemlji, a koje rasplamsavaju etničko nasilje protiv muslimanske manjinske grupe Rohindža.
Nakon što je izbio skandal s Kembridž Analitikom, u poslednjih nekoliko nedelja Facebook je promenio platformu i svoju politiku oko pristupa korisničkim podacima i njihovoj transparentnosti.
Zakerberg je rekao da bi njegova kompanija trebalo da bolje objasni što radi s prikupljenim podacima korisnika. Odgovore na to pitanje i mnoga druga očekuju milioni korisnika Facebooka, ali i oni koji nisu korisnici popularne društvene mreže. Naime, objavljeno je da Facebook ima podatke i o ljudima koji ne koriste popularnu društvenu mrežu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar