Procene su deo istraživanja te neprofitne organizacije o kriptovalutama i obuhvataju kako prijavljene, tako i neprijavljene krađe.
"Kriminalci koriste kriptovalute u ilegalnim aktivnostima poput trgovine drogom i pranja novca, a sada primećujemo da su počeli da kradu i same kriptovalute", izjavio je predsednik APWG-a Dejv Jevans.
Prema njegovoj proceni od navedenih 1,2 milijarde dolara vraćeno je samo oko 20 odsto ili manje. On takođe smatra da Uredba o zaštiti podataka na internetu (GDPR), koja je 25. maja stupila na snagu u EU, neće ništa promeniti, odnosno da će sprečiti zakonodavna tela u pronalaženju sajber kriminalaca.
"Ograničavanjem pristupa ključnim informacijama, novi zakon će znatno omesti istrage o sajber kriminalu, krađi kriptovaluta i identiteta, ucenjivačkom i zlonamernom softveru, prevarama i prisvajanju procesne snage kompjutera kojima 'rudari' vade kriptovalute", rekao je Jevans.
Iako će primenom GDPR-a građani imati veću privatnost na internetu, istovremeno više neće biti tako lako ući ni u trag kriminalcima.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar