Izveštaj koji govori protiv NASA polazi od toga da su organski molekuli, važan gradivni materijal svakog živog bića, pronađeni jedino kada je svemirska posada sletela na Mars nekoliko decenija ranije.
Izveštaj pretpostavlja da razlog leži u tome što je NASA uništila te molekule tokom njihovog testiranja. "Život na Marsu? NASA je možda slučajno spalila dokaz o postojanju vanzemaljaca na crvenoj planeti i to pre 50 godina", navodi se u tekstu objavljenom u časopisu Geofizička istraživanja.
Ne može se, međutim, tvrditi da je NASA uništila dokaze o postojanju života na Marsu. Ti organski molekuli jesu sastavni deo građe živih bića, ali ne i sam život, prenosi Independent.
Kontroverze u vezi sa živim bićima na Marsu pojavile su se zbog misije nazvane "Viking", koja je nameravala da istraži organski materijal na Crvenoj planeti, ali na kraju nije uspela da ga pronađe. Istraživači su testirali opstanak života na Marsu, a njihovi rezultati su bili krajnje pesimistični. Takođe, navodi Independent, treba napraviti distinkciju između organskih gradivnih materijala i samog živog bića u celini. Do sada, NASA nigde u svemiru nije uspela da pronađe dokaz života, kao takvog.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Neko...
Kakvo crno sletanje posade...
IvicaBezMarice
Gari ako nisi u toku na tom mestu se vec vise decenija testiraju stanja i uslovi za funkcionisanje mogucih ekspedicija na Marsu.
Sto se tice NASA produkcije, pa nisu oni jedina istrazivacka svemirska organizacija tu su Evropska, Ruska, Kineska kao velike organizacije, a da za njima idu i Indija...
Stoga insinuirati da je istrazivanje Marsa neki oblik lazi, je odjek paranoje...
SteVan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar