Sve je to istina, kao što je istina da programiranje nije za svakog.
Ne može svako da bude programer iz raznih razloga: ne voli matematiku, nema vremena da se posveti učenju, nije zainteresovan da svakodnevno uči, ne voli da sedi za računarom, ne interesuje ga učenje nakon fakulteta... Ali, ko može sa sigurnošću da kaže da ne može da bude programer, ako ne proba?
Fakultetsko obrazovanje je danas postalo osnova, a sve nakon njega samo dodatna vrednost pri zapošljavanju i menjanju radnog mesta. Dok još nije bila razvijena IT industrija u Srbiji, u IT kompanijama zapošljavali su se samo studenti fakulteta koji su imali smerove za date oblasti. Međutim, sa razvojem domaćih IT kompanija i dolaskom stranih, potreba za programerima se povećava do te mere da neke od njih tokom cele godine imaju otvorene konkurse za nova radna mesta.
Srbija je danas poznata kao IT zemlja i nije slučajno da se strane kompanije otvaraju baš kod nas. Veruju da svoje poslovanje mogu da povere našim developerima.
Šta je IT Fusion?
"IT Fusion" - škola kurseva i edukativni centar organizuje obuke za tražene poslove kako u kompanijama, tako i na freelance portalima. Kvalitetno unapređenje znanja, obuke, usavršavanja i sve ostalo što je neophodno da biste bili konkurentni na tržištu rada nudi vam "IT Fusion". "IT Fusion" nudi petomesečnu obuku u iOS programiranju, koja je osmišljena u saradnji sa renomiranim i ostvarenim stručnjacima u ovoj oblasti.
U čemu je razlika između formalnog, fakultetskog obrazovanja i neformalnog obrazovanja u vidu kurseva, obuka, seminara, konferencija, radionica? I da li kursevi i obuke mogu da zamene fakultetske diplome?
Fakultetsko obrazovanje ne može da zameni ni jedan kurs, ni obuka. Fakultetsko obrazovanje nam daje šira znanja i sliku onoga što studiramo. Uči nas strpljenju. Zato svi zaposleni u "IT Fusion" veruju u njega i imaju završene fakultete. Takođe, sa razvojem tehnologija, svi zaposleni predavači se svakodnevno edukuju, samostalno ili putem kurseva, obuka, radionica, online platforma, seminara ili konferencija.
Na njihovim kursevima i obukama, pored obaveznog teoretskog dela, puno pažnje i vremena posvećuje se praktičnom radu i primerima. Tim predavača u školi čine dugogodišnji i iskusni programeri i dizajneri koji su zaposleni u domaćim i stranim kompanijama u Novom Sadu. Za svaku obuku i kurs konsultovani su programeri iz više kompanija, kao i frilenseri, kako bi imali kompletan uvid u ono što je danas traženo i aktuelno i ono bez čega se ne može - a to su osnove programiranja ili dizajna i koliko je vremena potrebno da se savlada osnova date oblasti.
U toku je upis treće generacije iOS kursa programiranja. Neki od prethodnih polaznika su se zaposlili odmah kao frilenseri, a neki su počeli da rade u kompanijama kao praktikanti. Tokom obuke kandidati se spremaju za intervju pitanja koja će im biti postavljena na ulaznom intervjuu u svakoj kompaniji. Kako su predavači i dugogodišnji programeri, često su zaduženi za obuku novih kolega i znaju tačno šta je potrebno bi se neko zaposlio u IT kompaniji.
Koncept predavanja karakterističan za ovu školu je što rade u malim grupama, a tokom obuke polaznici sa predavačem imaju zatvorenu Facebook ili Slack grupu za sva pitanja van predavanja, što omogućava brže savladavanje gradiva.
Dve uspešno završene generacije kursa iOS programiranja govore da je takav način rada kvalitetan.
Novina je da će treća grupa polaznika imati dva predavača, višegodišnje iOS programere Dejana Dragića (iOS developer-Vega IT Sourcing) i Aleksandra Lugonju (iOS developer-Playhunter).
Dva kursa spojena u jedan - osnove programiranja i IOS programiranje daju priliku onom ko želi da uči za bolji posao.
"Prednost neformalnog obrazovanja u odnosu na fakultetsko je veća učestalost nastave, fokusiranost na samo jednu oblast, rad u manjim grupama, veća interakcija sa predavačem. Veća interakcija sa predavačem je obavezna u ovoj školi i znači da tokom svake obuke polaznici imaju zatvorenu grupu gde mogu da postavljaju pitanja i van nastave. Ovakav vid komunikacije olakšava i ubrzava proces učenja zato što se ne čeka predavanje da se postave pitanja predavaču, nego se to radi odmah kad nije nešto jasno, tokom izrade domaćih zadataka i vežbanja kod kuće. Važno je da su svi svesni i da znaju da se nakon završenog fakulteta ili obuka i kurseva, proces učenja ne završava", kažu u "IT Fusion".
"IT Fusion" se nalazi u Železničkoj 33 u Novom Sadu. Detalje o načinu kontaktiranja škole pronađite
OVDE, a pratite novosti i na
Fejsbuku.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar