Na primer, korisnici na engleskom jeziku pišu statuse od 33 slovna znaka, što je za jedno slovno mesto manje nego pre maksimalnog produženja objava.
Od uvođenja limita od 280 znakova tek jedan odsto korisnika objavljuje tvitove nove maksimalne dužine, a 12 odsto objava ima više od 140 znakova.
Internetska društvena mreža za mikro-blogging primetila je da "ljudi čije objave imaju 280 slovnih znakova češće pišu 'molim' (54 odsto) i 'hvala' (22 odsto), kao i da češće koriste skraćenice".
Trend je primećen među korisnicima svih jezika.
U novembru 2017. godine Twitter je pokrenuo mini-revoluciju odustavši od limita koji je iznosio 140 slovnih mesta za latinične jezike, a uz izuzetak osoba koje koriste japansko, kinesko ili korejsko pismo, s obzirom na to da oni mogu reći više i s manjim brojem znakova.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar