U prezentaciji održanoj na Android Dev Summitu, iz Google-a su potvrdili da dark mode, odnosno "tamni način" rada operativnih sistema i aplikacija, ima pozitivno dejstvo na trajanje baterije Androida.
Dark mode je opcija koja menja boju teme operativnog sistema ili aplikacije u crnu. Dugo se pričalo o dejstvu dark mode-a na vek baterije, ali ovo je prvi put da je to zaista i potvrđeno, piše Biznis insajder.
Tokom prezentacije iz Googlea su pokazali podatak o efektima dark modea na bateriju kada se koristi u aplikaciji YouTube. Pokazalo se da na punoj svetlosti dark mode štedi 43 odsto baterije u poređenju s normalnim stanjem ili "normal modeom" koji koristi mnogo bele boje.
Google je priznao i da su grešili u tome što su ohrabrivali developere da u svojim aplikacijama koriste belu boju, pa tako i u aplikaciji samog Googlea. Mnoge aplikacije nude korisnicima opciju "dark modea", ali ne i sve, a većina kao glavnu koristi upravo belu boju.
Inače, postoje aplikacije koje troše bateriju više od ostalih. Tako, na primer, Snapchat troši najviše baterije u mirovanju. Popularni Tinder takođe jede bateriju zbog praćenja lokacije. Microsoft Outlook stalno proverava i osvežava novu poštu. Ako želite da štedite bateriju, svoj e-mail možete proveravati i ručno ili instalirati drugu aplikaciju za e-mail. Facebook aplikacija je "žderač" baterije. Facebook bi najbolje bilo koristiti u Lite verziji ili ga proveravati preko browsera.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar