Svaki četvrti Evropljanin pre bi dao robotu da upravlja zemljom, nego političaru

Centar za upravljanje promenama madridskog IE Univerziteta sproveo je anketu među 2.576 stanovnika Evropske unije o njihovim stavovima u vezi sa tehnologijom, na koju su dobili neke vrlo zanimljive odgovore.
Svaki četvrti Evropljanin pre bi dao robotu da upravlja zemljom, nego političaru
Foto: Pixabay
Na primer, 70 odsto ispitanika odgovorilo je da bi tehnologija, ako se ne stavi pod dovoljno kvalitetan nadzor, mogla društvu da donese više lošeg nego dobrog.
 
Šezdeset sedam odsto Evropljana kaže da je regulacija novih tehnologija, kao što je veštačka inteligencija, uz klimatske promene, najveći izazov sa kojim se EU ovog trenutka suočava.
 
Oko 56 odsto ljudi je izjavilo da su zabrinuti za budućnost u kojoj bi roboti mogli da im uzmu posao, dok njih 68 odsto brine činjenica da će onlajn druženje zameniti direktne kontakte između ljudi.
 
Prilično zanimljive odgovore ispitanici su dali i na pitanje da li bi bili spremni da političke odluke u upravljanju državama daju u ruke veštačkoj inteligenciji, radije nego političarima.
 
Najviše pozitivnih odgovora na ovo pitanje dali su stanovnici Holandije (43 odsto), a od zemalja u kojima je anketa sprovedena najmanje bi veštačkoj inteligenciji upravljanje bili spremni da prepuste Portugalci (19 odsto).
 
U proseku, svaki četvrti Evropljanin bi podržao ideju da njihovom zemljom, umesto političara, upravlja neki sistem veštačke inteligencije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija