Centralna banka SAD: Potrebno više od godinu dana za izlazak kriptovalute Fejsbuka

Američkim regulatornim vlastima u finansijskom sektoru biće potrebno više od godinu dana da razmotre predlog za upotrebu kriptovalute Fejsbuka, upozorio je šef Američke centralne banke (Fed) Džerom Pauel.
Centralna banka SAD: Potrebno više od godinu dana za izlazak kriptovalute Fejsbuka
Foto: Pixabay
"Mislim da će biti potrebno da se napravi obazriva i detaljna procena rizika koji nosi projekat uvođenja kriptovalute Libre, s obzirom na veličinu Fejsbuka i vrlo mogući potencijal da ona postane valuta od sistemskog značaja", rekao je Pauel.
 
Pauela su više puta pitali o planu za uvođenje Libre u najvećoj društvenoj mreži na svetu.
 
"Biće potrebno vreme za razmatranje održivosti te kriptovalute i ideja da bi ona mogla da proradi za 12 meseci ne izgleda ostvariva", rekao je on. 
 
On je takođe istakao da ne postoji verodostojno jedinstveno regulatorno telo za nadgledanje takve jedne valute. Ukazao je da se o tome brinu brojne savezne, međunarodne i lokalne uprave. 
 
Američka centralna banka je formirala radnu grupu da koordiniše razmatranje projekta virtuelne valute Fejsbuka, rekao je Pauel.
 
On je takođe podsetio da je u okviru sastanka ministara finansija G7 koji se održava u Francuskoj 17. i 18. jula, predviđena radna grupa o kriptovalutama.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija