Saradnici po ugovoru bili su zaduženi da slušaju razgovore korisnika, među kojima su se nalazile i poruke vulgarnog sadržaja, ali ni sami nisu bili upoznati sa razlogom zbog koga su Facebooku potrebni transkripti tih poruka.
Facebook je zvanično potvrdio da je beležio glasovne poruke, istakavši da to više neće biti praksa. U toj kompaniji su poručili da su, kao što to pre njih uradili Apple i Google, prestali da preslušavaju snimljene audio sadržaje još pre nedelju dana.
Razlog zbog koga su ljudi korišćeni za preslušavanje privatnih razgovora je da bi se proverilo da li Facebookov AI pravilno interpretira poruke.
Izvršni direktor Facebooka Mark Zakerberg je, još ranije, pred kongresom SAD negirao da kompanija prikuplja tonski sadržaj od korisnika kako bi im, potom, plasirao relevantne reklame ili određivao šta sve korisnici mogu da vide u News feed-u svog profila. On je sve to nazvao "teorijom zavere".
Njegova kompanija, međutim, priznaje da je koristila pristup mikrofonima korisnika, ukoliko su sami korisnici davali odobrenje u aplikaciji i aktivno koristili specifičnu funkciju koja zahteva zvuk (taster za mikrofon u Messenger chatu).
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
O špijunima
A sve istinite činjenice koje bih ja naglasio u pogledu ove plavo bele organizacije, ne bi bile objavljene.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar