Google alatka za prepoznavanje plagijata

Nastavnici i profesori imaće lakši posao prilikom pronalaženja plagijata, ali će i učenici i studenti imati mogućnost da lakše prepoznaju da li su slučajno kopirali nečiji rad, jer će im u tome pomoći novi Google-ov Assigments alat, koji predstavlja unapređenu verziju njegovog CourseKit softvera.
Google alatka za prepoznavanje plagijata
Foto: Pixabay
Na svom osnovnom nivou, ovaj softver omogućava nastavnicima da kreiraju zadatke koji će biti poslati učenicima i studentima. Na primer, ako učenici dobiju zadatak da napišu esej o nekoj temi, svako od njih će moći da pokrene "originality report" koji će pokazati da li u dokumentu ima delova koji su plagijati. 
 
Kada vrate gotov zadatak, istu proveru mogu da urade i nastavnici, koji će biti u mogućnosti da provere da li je deo rada kopiran, kao i odakle je kopiran. Tokom provere prate se sve postojeće veb stranice, kao i desetine miliona knjiga.
 
Ideja koja stoji iza ovog projekta je da učenici možda mogu da zaborave da citiraju delove rada koje preuzimaju od drugih, pa će ih on upozoriti pre nego što svoj rad pošalju nastavnicima i profesorima. Učenici mogu tri puta da provere po jednom dokumentu. Nakon treće provere, učenici neće moći više da edituju dokument.
 
Prilikom ocenjivanja, nastavnici mogu da ostavljaju digitalne komentare, a omogućena je i dvostrana komunikacija tim putem, jer i učenici mogu direktno u komentarima da odgovore na eventualna pitanja nastavnika.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Vlada

    15.08.2019 18:20
    Spavaš li mirno Siniša?

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija