To pitanje je pokrenuo poznati paleontolog Robert Beker koji je 1988. godine napravio ponovnu klasifikaciju posle otkrivenog primerka fosila iz 1942. godine. Taj primerak je izložen u Prirodnjačkom muzeju Klivlenda i postao je prvi član patuljaste vrste Ti-reksa sa naučnim imenom - nanotyrannus.
Druga ekipa naučnika je 2001. godine pronašla skoro ceo fosil malog tinosaurusa u Montani. Fosil je nazvan Džejn i nije veći od običnog sadašnjeg konja. Kasnije je fosil okaraketirsan kao mladi primerak T-reksa.
Međutim, deo naučnog sveta je nastavio da tvrdi da je Džejn nanotyrannus, na osnovu oblika lobanje i kostiju za koje tvrdi da su drugačiji od odraslog T-reksa.
U studiji objavljenoj u časopisu Sajens advensiz (Science Advances), paleontolozi navode da su sproveli mikroskopsku analizu unutrašnjeg dela kosti cevanice i butine fosila Džejn i još jednog fosila po imeni Piti.
Naučnici su tom tehnikom utvrdili da su to fosili nedoraslih tinosaurusa a ne odraslih primeraka i dodali da je malo verovatno da je postojao patuljasti T-reks.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar