VIDEO: Izgradnja "grada budućnosti" počinje sledeće godine u Japanu

Kompanija Tojota planira da sagradi prototip "grada budućnosti" u podnožju japanske planine Fudži.
Grad će se napajati vodoničnim ćelijama i funkcionisati kao laboratorija za robotizovane automobile, pametne kuće, veštačku inteligenciju i druge tehnologije, saopštila je ta kompanija.
 
Tojota je taj plan otkrila na velikom sajmu tehnološke industrije CES u Las Vegasu. Projekat će biti smešten na mestu zatvorene fabrike i zvaće se "Izatkani grad", u znak sećanja na početke Tojote kao proizvođača mašina za tkanje. Grad će biti dom stalno nastanjenim žiteljima i istraživačima. Tojota nije otkrila koliko će ovaj projekat koštati.
 
I rukovodstva drugih najvećih proizvođača automobila razmatraju kako bi gradovi budućnosti mogli da budu dizajnirani da bi se smanjila emisija štetnih gasova koja utiče na klimu, smanjile gužve i internet uveo u svakodnevni život.
 
Međutim, Tojotin plan da izgradi zajednicu na 71 hektaru u blizini planine Fudži je veliki korak napred u odnosu na ono što su konkurenti predložili.
 
Kompanija očekuje da će u gradu u početku živeti 2.000 ljudi.
 
Početak izgradnje grada budućnosti planiran je za sledeću godinu, a dizajniraće ga danski arhitekta Bjarke Ingels, koji je projektovao i Kule bliznakinje u Njujorku i Guglove prostorije u Silikonskoj dolini i u Londonu.
 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija