U svetu su sve traženiji polovni pametni telefoni

U svetu se svake godine povećava potražnja za polovnim pametnim telefonima, pa se procenjuje da su prošle godine te isporuke porasle za oko 18 odsto u odnosu na 2018. godinu, na ukupno gotovo 207 miliona jedinica, pokazuju procene analitičke kuće IDC.
U svetu su sve traženiji polovni pametni telefoni
Foto: Pixabay
"Očekuje se da će se ta potražnja nastaviti i u narednim godinama i isporuke rabljenih pametnih telefona, uključujući i one koji su obnovljeni, odnosno popravljani, do 2023. u svetu mogle bi da dostignu 333 miliona jedinica. Pritom bi prosečna stopa godišnjeg rasta tih isporuka mogla biti i do 14 odsto", predviđaju analitičari IDC-a.
 
Povećanu potražnju za polovnim pametnim telefonima iz IDC-a objašnjavaju znatnim uštedama pri kupovini takvih telefona u poređenju s novim modelima, a očekuju i da će implementacija 5G mreža uticati na to tržište, jer vlasnici pametnih telefona počinju da prodaju svoje 4G pametne telefone u očekivanju visokih performansi 5G uređaja.
 
"Za razliku od nedavnog pada isporuka novih modela pametnih telefona, kao i prognoze minimalnog rasta novih isporuka u narednih nekoliko godina, tržište polovnih ili korišćenih pametnih telefona ne pokazuje znakove usporavanja u svetu", kaže autor istraživanja u IDC-ovom svetskom kvartalnom praćenju mobilnih telefona Entoni Skarela.
 
Smatra da je to i zato što popravljeni i korišćeni uređaji i dalje mogu da pruže brojne i isplative koristi i potrošačima i kompanijama koje žele da uštede novac.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija