NASA primila 12.000 molbi za astronaute

Američka svemirska agencija (NASA) objavila je da je primila 12.000 molbi za buduću generaciju astronauta, njih desetak, a rezultati postupka selekcije će biti objavljeni na leto 2021.
NASA primila 12.000 molbi za astronaute
Foto: Pixabay
NASA regrutuje novu posadu astronauta za svoj program Artemis, a cilj je između ostalog da na površinu Meseca stupi i prva žena. Prva posada Artemisa trebalo bi da sleti na Mesec do 2024, a potom bi se svake godine slala druga posada.
 
"Sledeća klasa astronauta, generacije Artemis, omogućiće nam da istražimo nova područja Meseca, a odvešće nas i na Mars", rekao je Džim Brajdenstin, direktor NASA-e.
 
Naime, dugoročni cilj je poslati astronaute na Mars, a NASA se nada da će kroz program slanja ljudi na Mesec naučiti i uvežbati astronaute za pohod na Crvenu planetu. Godine 2017. je od 18.300 kandidata njih 12 izabrano za astronaute, a 11 je izdržalo obuku do kraja. Trajala je do januara ove godine.
 
Kandidati moraju biti Amerikanci i imati magistarsku diplomu u naučnim disciplinama, tehnologiji ili matematici, a primaju se i lekari i piloti. NASA trenutno raspolaže s 48 aktivnih astronauta.
 
Budući regruti će se slati na Međunarodnu svemirsku stanicu (ISS), a jednog dana možda i na Mesec. Prva misija na Mesec planira se za 2024, a od 2028. planira se "trajno" ljudsko prisustvo na Zemljinom satelitu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija