Ovaj gigant poslednji je u nizu kompanija koje su zabranile upotrebu ovakvih sistema, a koji se suočavaju sa kritikama da pogrešno identifikuju ljude sa tamnijom bojom kože.
Aktivisti za zaštitu ljudskih prava i zaposleni u Amazonu su izvršili pritisak na rukovodstvo kompanije da svoju tehnologiju za prepoznavanje lica pod nazivom "Rekognition" prestane da prodaje vladinim agencijama zbog toga što bi mogla da bude upotrebljena za narušavanje privatnosti ljudi i targetiranje manjina.
U jučerašnjem postu na blogu, kompanija je istakla da se nada da će Kongres uvesti stroža pravila u pogledu upotrebe ove tehnologije.
Protesti podstaknuti ubistvom Džordža Flojda usmerili su pažnju na rasizam u Sjedinjenim Američkim Državama i na tehnologiju koju policija koristi za praćenje ljudi. Tehnologija za prepoznavanje lica koju policija koristi za identifikovanje osumnjičenih mogla bi da bude zloupotrebljena, upozoravaju njeni kritičari.
Nekoliko gradova u Americi već je zabranilo upotrebu ovih sistema od strane policije i drugih vladinih institucija, a prvi među njima bio je San Francisko koji je to učinio u toku prošle godine.
U utorak je IBM najavio da će se povući iz ovog posla i istakao da postoji zabrinutost da bi softveri za prepoznavanje lica mogli da budu upotrebljeni za masovni nadzor i rasno profilisanje.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar