Osmišljena je tako da oponaša ljudski mozak i uočava obrasce u masi podataka koje ljudi više ne mogu da analiziraju.
Veštačka inteligencija (AI), poput one u autonomnim vozilima ili medicinskoj opremi, već sada donosi odluke koje mogu da utiču na ljudske živote, a to znači da je od vitalne važnosti da bude što preciznija. Kako bi to postigli, stručnjaci su kreirali sistem neuronske mreže koji može da predvidi i opaža nivo poverenja.
"Nije nam samo važno da imamo modele visokih performansi već i da razumemo kada tim funkcijama više ne možemo da verujemo", rekao je informatičar Aleksander Amini, sa MIT univerziteta.
Ova svest koju AI poseduje, svoje bodovanje temelji na kvalitetu dostupnih podataka. Što su tačniji i sveobuhvatniji podaci dobijeni tokom obuke, to je verovatnije da će buduća predviđanja biti tačna.
Ovo bi moglo da bude važno za, na primer, autonomna vozila koja prema nivou pouzdanosti odlučuju da li će pričekati ili proći kroz raskrsnicu.
Mada ovo nije velika inovacija, ipak najnovija neuronska mreža funkcioniše značajno brže od ostalih, a bez preterano većih zahteva kada su performanse u pitanju, prenosi "Live Science".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Das
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar