Spotify planira da "prisluškuje" emocije korisnika

Švedska audio striming platforma Spotify širom sveta je prepoznata po jednom od najboljih algoritama za predlaganje muzike prema ukusu i preferencijama korisnika.
Spotify planira da "prisluškuje" emocije korisnika
Foto: Pixabay
Toj kompaniji je sada odobren patent za novu tehnologiju na osnovu koje bi Spotify trebalo da personalizuje muzičke sadržaje na osnovu govora, emocija, pa čak i akcenta.
 
Sa namerom da "dublje zakopa" po ličnosti svojih korisnika, Spotify u svom patentu navodi metodu za procesiranje primljenog audio signala koja podrazumeva sadržaj razgovora i pozadinsku buku kao i identifikovanje sadržaja za puštanje, na osnovu prikupljnog i obrađenog audio signala".
 
Nova tehnologija će navodno biti u stanju da detektuje emocionalno stanje, pol, godine i akcenat korisnika aplikacije i potom svrstava te podatke u kategorije kao što su sreća, bes, tuga ili neutralno osećanje. To će se postizati analiziranjem "metapodataka iz okruženja".
 
U analizirane metapodatke spada pozadinska buka koja trenutno okružuje korisnika, buka vozila sa ulice, govor drugih ljudi, cvrkut ptica, zvuk štampača u kancelariji, itd.
 
Nije, međutim, sasvim jasno da li će i kada nova tehnologija postati deo aplikacije, budući da često podnosi zahteve za nove patente, ali da tek neki od njih zaista i postanu deo njihove aplikacije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija