Nemačka kompanija skeniranjem oka telefonom identifikuje zaraženog koronom

Kompanija Semic RF sa sedištem u Minhenu nada se da će doprineti početku testiranja na virus korona skeniranjem očne jabučice, procesu kojem su, kako se navodi, potrebne samo tri minuta za identifikovanje nosioca virusa, a stopa tačnosti iznosi 95 odsto.
Nemačka kompanija skeniranjem oka telefonom identifikuje zaraženog koronom
Foto: Pixabay
Semic RF je aplikaciju za skeniranje oka razvio s kolegama iz Sjedinjenih Država i, u iščekivanju regulatornog odobrenja, nada se da će početi da je uvodi do kraja maja, rekao je direktor kompanije Volfgang Gruber.
 
U procesu se koristi fotografija očne jabučice snimljena pametnim telefonom, a virus se identifikuje ako postoji simptomatska upala, koju nazivaju "ružičasto oko".
 
"Uspeli smo da izolujemo postojanje virusa korona iz više od dva miliona različitih nijansi ružičaste", rekao je Gruber agenciji Rojters.
 
Dodaje da aplikacija, koja je već testirana na više od 70.000 pojedinaca, može obraditi i do milion skeniranja u sekundi te da postoji mogućnost da se taj kapacitet poveća, što bi na kraju moglo omogućiti povratak većeg broja ljudi na masovne događaje poput koncerata ili fudbalskih utakmica.
 
"Nakon preuzimanja aplikacije, fotografišete obe očne jabučice, pošaljete fotografiju na procenu, a zatim rezultat možete sačuvati kao QR kod na pametnom telefonu testirane osobe", dodao je Gruber.
 
Aplikacija je za početak namenjena kompanijama i komercijalnim korisnicima. Cena će joj iznositi 480 evra mesečno, a kasnije se planira i primena za privatne osobe.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija