Južna Koreja ukida maloletnicima zabranu igranja videoigara noću

Maloletni južnokorejski obožavaoci onlajn igara oduševljeni su najavom da će im u januaru biti ukinuta kontroverzna zabrana igranja noću.
Južna Koreja ukida maloletnicima zabranu igranja videoigara noću
Foto: Pixabay
Zabrana je uvedena pre 10 godina, a svrha joj je bila da smanji zavisnost dece od videoigara. Ukida se amandmanom na Zakon o zaštiti mladih, prenosi južnokorejska javna televizija KBS.
Ukidanje zabrane planira se već duže vreme jer je bilo sve više sumnji u njenu delotvornost.
 
Zabrana je izazvala i paradoksalne situacije. Na primer, popularna igra za decu stariju od sedam godina koja podstiče kreativnost, Minecraft, bila je dostupna jedino odraslima.
 
Kritičari zabrane takođe su tvrdili da demonizuje gejming kulturu, a pritom ne donosi rezultate u borbi protiv zavisnosti od igara.
 
Poslednjih godina u Južnoj Koreji, kao i u brojnim drugim državama, primećen je veliki porast popularnosti mobilnih igara kojima mladi mogu da pristupe onlajn u noćnim satima.
 
Zabrana je ciljala decu mlađu od 16 godina koja nisu smela da pristupe onlajn igricama između ponoći i šest ujutro, dok su gejming kompanijama pretile pozamašne kazne.
 
Uprkos ukidanju zabrane, ovo ne znači da su maloletni gejmeri potpuno slobodni.
 
Pomoću sistema takozvanog "dopuštenog izbora" roditelji i deca moći će sami da odrede koliko i šta će igrati, a njihov izbor će "blagosloviti" Fondacija za gejming kulturu koja je povezana s Ministarstvom kulture.
  • kimi

    15.11.2021 18:32
    Hahha zivela sloboda gde ti drzava odredjuje sta i kada mozes da se igras ...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija