Teleskop Džejms Veb će trajati mnogo duže nego što se mislilo

Teleskop NASA Džejms Veb je prošao kroz prvi zaokret, pošto je američka svemirska agencija saopštila da će trajati "mnogo duže" nego što se prvobitno mislilo.
Teleskop Džejms Veb će trajati mnogo duže nego što se mislilo
Foto: Pixabay
Ispostavilo se, naime, da će teleskop imati dovoljno goriva da "omogući podršku naučnim operacijama za znatno duži period nego što se prvobitno mislilo", saopštila je NASA, a preneo "Indipendent".
Džejms Veb je prošle nedelje lansiran iz Francuske Gvajane.
Teleskop vredan 10 milijardi dolara lansiran je na raketi Arijane-5, a smatra se jednim od najvećih naučnih poduhvata u 21. veku.
 
Bilo je potrebno 30 godina za njegovo dizajniranje i izradu.
 
Misija Džejmsa Veba je da se nadoveže na otkrića svemirskog teleskopa Habl, kojem se, posle 31 godine u orbiti, rad bliži kraju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Ljubitelji Dubai čokolade na meti hakera

Potrošači širom sveta su željni da uživaju u luksuznom ukusu Dubai čokolade. Međutim, sajber kriminalci koriste ovaj trend kako bi prevarili neoprezne kupce.

Tiktok prestao sa radom u SAD

Tiktok je prestao da radi u SAD i nestao je iz prodavnica aplikacija Apple i Google uoči zakona koji stupa na snagu danas i zahteva gašenje aplikacije koju koristi 170 miliona Amerikanaca.