Ruski kosmonauti obavili prvu "svemirsku šetnju" u ovoj godini

Ruski kosmonauti Anton Škaplerov i Pjotr Dubrov završili su svoju prvu svemirsku šetnju u 2022. godini nakon što su obavili radove na modulu "Poisk", koji je deo Međunarodne svemirske stanice.

U saopštenju "Roskosmosa" navodi se da su kosmonauti zatvorili spoljni poklopac modula "Poisk" u 22.29 časova po moskovskom vremenu, preneo je TASS.

Oni su proveli u svemiru sedam sati i jedanaest minuta. Škaplerovu je ovo bila treća svemirska šetnja, a Dubrovu četvrta.

Kosmonauti su povezali komunikacione kablove među modulima i televizijski kabl sa novim modulom MSS-a. To će omogućiti da se svemirski brod "sojuz MS-21" spoji sa modulom "Prišal" 18. marta.
 
To će bito prvo spajanje od kada je modul "Prišal" dodat orbitalnoj stanici.
 
Direktor "Roskosmosa" Dmitrij Rogozin pohvalio je kosmonaute i napomenuo da su obavljene sve operacije koje su bile planirane za ovu šetnju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija

Saturnovi prstenovi stariji nego što se mislilo

Najnovija istraživanja pokazuju da su Saturnovi prstenovi znatno stariji nego što se do sad mislilo - postoji verovatnoća da su stari koliko i sama planeta Saturn - oko 4,5 milijardi godina.