VIDEO: Nova aplikacija popularnija je i od Facebooka

Sve popularnija aplikacija za deljenje fotografija BeReal podstiče korisnike da pruže stvarni prikaz svog svakodnevnog života.
Korisnici tokom dana u nasumično vreme dobiju notifikaciju da objave šta u tom trenu rade. I da pri tome budu iskreni.
Aplikacija je nastala u Francuskoj 2020. i rasla u tišini, a sad ima više preuzimanja na AppStoreu od Facebooka, uprkos tome što nema filtera, oglasa ili lajkova.
BeReal svojim korisnicima u bilo koje doba dana šalje notifikaciju da imaju dva minuta da snime nefiltriranu fotografiju koristeći i prednju i zadnju kameru na svojim telefonima.
 
Iako možete snimiti fotografiju nakon tog vremena, drugi korisnici će biti obavešteni da je došlo do kašnjenja u stvaranju slike i da to možda nije iskren prikaz vašeg trenutnog života. Korisnici se podstiču da dodaju osobe koje poznaju, a ne da gomilaju gomilu nepoznatih pratilaca. Sve slike nestaju nakon što aplikacija obavesti korisnika da objavi novu fotografiju.
 
 
BeReal osnovali su francuski preduzetnici Kévin Perreau i Alexis Barreyat, a aplikacija je osmišljena kao "novi i jedinstveni način da otkrijete ko su zapravo vaši prijatelji u svakodnevnom životu".
 
Prošle godine, Perreau i Barreyat su navodno prikupili više od 36 miliona dolara investicija od američkih kompanija Andreessen Horowitz, Accel Partners i DST Global.
 
BeReal je trenutno druga najpreuzimanija aplikacija za društvene mreže, ali važno je napomenuti da su Instagram i TikTok u drugoj kategoriji, kao aplikacije za fotografiju, video i zabavu. Prema podacima kompanije Sensor Tower, BeReal je ostvario oko četiri miliona preuzimanja na App Storeu i Google Playu od januara 2021. do februara 2022.
 
Platforma, koja je najpre postala popularna u Francuskoj, trenutno ima oko 300.000 aktivnih korisnika širom sveta.
 
Na App Storeu piše da vas ova aplikacija "neće proslaviti", i "ako želite biti influenser, bolje je da ostanete na TikToku i Instagramu".
 
Fotografije koje objavljujete su prema automatskim postavkama privatne i vidljive samo odobrenim prijateljima, ali moguće je javno podeliti fotografije ako to želite. Korisnici mogu gledati tuđe fotografije samo ako su sami nešto objavili.
 
Za sada se ne čini da su poznate osobe otkrile ovu aplikaciju. Korisnici mogu da obrišu svoju fotografiju i zamene je drugom, ali aplikacija ih na to ne podstiče.
 
Kako javlja Protocol, Barreyat je pokrenuo BeReal razočaran društvenim mrežama nakon što je kao videoproducent sarađivao s influenserima.
 
"Svaki put kad bih otvorio Instagram, gledao bih reklame i influensere sa savršenim životom. Njihov život nije bio tako savršen kao što su ga prikazivali."
 
Nakon lansiranja aplikacije na LinkedInu je napisao: "Srećan sam što smo konačno pokrenuli BeReal, prvu nekontrolisanu aplikaciju za deljenje fotografija."
 
"Umoran i iznerviran svim glupostima na društvenim mrežama, odlučio sam da pokrenem svoju. Bez lajkova, bez pratitlaca, bez oglasa, bez filtera, samo ono što moji prijatelji rade, na najautentičniji mogući način", dodao je.
 
Aplikacija je postala popularna nauniverzitetima u Americi i Velikoj Britaniji, a mnogi su je nahvalili na Twitteru. 
 
Aplikacija je trenutno ocenjena s pet zvezdica, a korisnici tvrde da je osvežavajuća promena u odnosu na druge platforme.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Ano

    12.04.2022 08:38
    ...
    Taman jos malo da pokupe podatke o svakoj budali. Kako su ljudi naivni...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Nauka i tehnologija