Agencija je saopštila da su NLO-i od interesa za avio i nacionalnu bezbednost, naglašavajući da nema dokaza da su fenomeni vanzemaljskog porekla.
Studija, koja bi trebalo da počne na jesen i da traje oko devet meseci, nastojaće da ispita "događaje na nebu koji se ne mogu identifikovati kao avioni ili poznati prirodni fenomeni" kroz naučnu perspektivu, navodi NASA.
Novi tim za NLO-e, predvođen astrofizičarem Dejvidom Spergelom, fokusiraće se na to kako najbolje prikupiti podatke i kako ih svemirska agencija može koristiti za bolje razumevanje NLO-a u budućnosti sarađujući sa stručnjacima iz naučnih, aeronautičkih i analitičkih zajednica.
"S obzirom na malo opažanja, naš prvi zadatak je da jednostavno prikupimo najrobusniji skup podataka koji možemo", rekao je Spergel.
NASA je saopštila da će izveštaj biti objavljen i naglasila da iako je studija dogovorena s vladom SAD-a, ona nije deo proučavanja i pojave koje sprovodi vlada SAD-a.
Prošle godine je ministarstvo odbrane SAD-a objavilo željno iščekivan izvještaj Radne grupe za neidentifikovane vazduhoplovne pojave (UAPTF) na tu temu, u kojem su identifikovana najmanje 144 neobjašnjiva fenomena u poslednje dve decenije.
Procenom je utvrđeno da NLO predstavljaju sigurnosni rizik za avio-putovanja i potencijalno mogu predstavljati rizik za nacionalnu sigurnost SAD-a.
Ministarstvo odbrane naredilo je izradu plana za formalizovanje misije radne grupe.
U maju je američki Kongres održao prvu javnu raspravu na tu temu u poslednjih 50 godina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Pepsiiii
Strelac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar